Krysy prý opouštějí loď

čtvrtek 11. září 2014 07:50

Nesledoval jsem ten motivační modrý kongres podrobně, je možné, že se někde dopustím omylu, nepřesnosti. Moje úvaha je obecná a naprosto nechci napadat pana profesora, který jistě musí při svých projevech pracovati s více či méně vzletnými frázemi. Krysy prý opustily modrý koráb, trochu se naklánějící na vlně politického odlivu.

 

 

V mnoha případech to určitě platí, ta jedna s hezkým ptačím jménem snad byla z korábu dokonce vyhozena, ale… Neznám podrobnosti kongresu, ale zeptal se třeba někdo paní Němcové, pana Sobotky (Přemysla) a dalších, co dělali proti škůdcovství těch krys, které se ostatně topí v majetku, který určitě získaly díky svým mimořádným schopnostem.? Což nám ty krysy kdysi v televizi i čestně sdělovaly. Občánku, nestěžuj si, jsem schopnější, protože z modré perutě.

Zeptal se někdo exministra Blažka, co je pravdy na tom, že jeho kamarád a externí spolupracovník ministerstva, Koudelka, má hlavní zásluhu na tom, že na pražském Hradě vznikla na konci politické kariery Velkého Zhasínače tak ostudná amnestie? Mimochodem, kolik už stálo občany zrušit alespoň ty nejstrašnější pardony třeba v kauzách konkurzního soudce Berky?

Zeptal se někdo na kongresu třeba „ička“ Langera, co je pravdy na rozvalu ministerstva vnitra a hlavně policie? Nebo z čeho tak bájně zbohatl on i jeho rodina? Ale já vím, patřil a patří k těm mimořádně schopným! Občané asi mají krátkou paměť, ale možná si někdo vzpomene, jak se ODS bránila odposlechům a hlavně jejich zveřejňování. Je to nemorální.  Určitě je, souhlasím, ovšem ty odposlechy také ukázaly praktiky mnohdy ještě daleko nemorálnější. Ukázaly, že jako kdysi byla v této zemi nad právem komunistická strana, v současném pokusu byla (a možná ještě je) nad právem složitá mafiánská síť, jejíž chapadla chobotnice jsou umně propletená. A o tom, zda některá nevedou i k modrému ptactvu, rozhodnou až voliči. A zase jenom s jistým procentem pravděpodobnosti.

Ta stará a trochu zjednodušující pravda o krysách, které opouštějí loď, má jistě své opodstatnění. Jenom si nejsem jistý tím, že noví rytíři pod modrou korouhví mají ten cyranovský štít svůj čistý. Třeba „přílepkovému králi“ Marku Bendovi bych já nalepil tak leda dlouhý nos za plzeňský „doktorát“.

A ještě odpověď na otázku ze záměrně rozmazaného perexu: Za všechno opravdu nemůžete. Měli jste plodnou oposmluvní spolupráci s oranžovými exkomunisty a podporovali vás také ochotně rudí, třešničkoví kontrolóři.

http://josefhejna.blog.idnes.cz/c/418184/Oposmluvni-tresnicky.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora