Fresh Film Fest

neděle 14. září 2014 12:00

  V Praze proběhne od 17. do 21. září už 11. ročník tohoto festivalu studentských filmů a filmových debutů. Vypadá to, že zase dostanu plnou akreditaci, a tak jsem si trochu zalistoval programem na internetu. Nabídka je skvělá.

Nebudu podrobně rozebírat detaily, kdo má přístup na internet, dokáže si jistě také prohlédnout program v jednotlivých sekcích a rozhodnout se včas, kdy a kam půjde. Nabídka je opravdu bohatá, krom pravidelného promítání v obou sálech kina Světozor přibude ještě Bio Oko a sál FAMU, kousek od kavárny Slavie.

Určitě se budu zajímat o sekci soutěžních filmů, ale nebude to lehký výběr. Všechno stihnout nemohu a tak předběžně zvažuji polskou Arénu a další polský film o neznámém dění v Indii, Kde mě nenajdou. Láká mne i argentinský Zabít psa, nebo finský dokument o Karelii,  Santra a mluvící stromy.

V sekci prvních celovečerních hraných filmů si asi nenechám ujít americký Skoro jako láska a belgický Violet, s velmi osobitou atmosférou i kamerou. Zajímavá je také sekce filmů, které natočili někteří současní porotci festivalu. Těším se na německý triller Layla, a také český originální Gottland. V další sekci třeba zajímavý britský Southcliffe, část zajímavého televizního dramatu BBC, nebo v jiné sekci filipinské Úplné zmizení. Z české sekce mne asi nejvíce bude zajímat film Ondřeje Sokola Krásno, ale také Radim Špaček a jeho Místa. Pokud to stihnu, určitě i Hany. Zajímavou Show jsem už viděl, ale je to také dílko pozoruhodné.

Nejnáročnější asi bude neděle. Jsem zvědavý, zda najdu místo ve velkém sále Světozoru, kde bude promítán rakouský dokument Sladký život kurev, potom Lars von Triera a jeho Prolomit vlny, zajímavý německý politický film Nebudu se přehnaně rozčilovat a švédské drama V moci davu.

Jsou to ale jenom plány. V časech zralosti jsem sice párkrát absolvoval pět celovečerních filmů denně, ale to už odvál čas. Nezávidím filmovým porotcům, ale na setkání s jinými světy a kulturami se velmi těším. Pokud také zajdete, jistě mi dáte za pravdu.

 

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora