Občanská společnost

úterý 7. říjen 2014 08:07

Jednu dobu to býval spor hodně vyhraněný. Pokud si vzpomínám, tak Velký zhasínač Klaus patřil k tvrdým odpůrcům občanské společnosti. Vyznával spíš zásadu: naházejte nám to tam, a potom čtyři roky držte hubu.  

Možná i proto mne těší, že nejen v Praze 10 se rozbíhají různé formy občanské společnosti a zejména ti mladí hledají cesty a způsoby, jak oživit  společenský život ve městě, v němž žijí. Velmi mne těší, že mne, kmeta, na svá setkání zvou. Nepomohu už fyzickou prací, ale snad občas radou, zkušenostmi. Dokonce jsem včera kvůli nim upekl i závin, ale raději jsem ho nepřinesl, už jsem vyšel z cviku a ačkoliv byl slušně jedlý, krásy mnoho nepobral.

Složitější situace ovšem je v komunální politice, asi nejen v Praze 10. Vzpomínal jsem chvilku na dobrého starostu i kamaráda, Karla Výruta.  Ač jsme byli různých politických vyznání, on spíše nalevo, já spíše napravo, věřili jsme si, že chceme pomáhat především čtvrti, v níž žijeme. Dneska už mohu přiznat, že mi občas volal, když se třeba některý jeho spolustraník cpal na úřad a byl to člověk velice problematický. Myslím, že poprvé mne takhle varoval, když se na úřad cpal jistý inženýr Novák, který se ovšem záhy odrovnal sám, když se přimotal do jakési „milostné aféry“. Dneska se ovšem dávno vrátil zpět otevřeným oranžovým oknem, a pokud jsem to dobře pochopil, rozjíždí to dokonce jako rodinnou firmu, protože na starostku snad kandiduje jeho manželka, prý pedagog, kterého ovšem nikdo nikdy neviděl učit. Manželka starostka, manžel místostarosta, dobrá perspektiva.

Škoda, že za ANO už nemůže kandidovat manžel podnikatelské jedničky, zasloužilý příslušník StB, Klesl. Komunistická rozvědčíce, podporučice R. Kleslová už dávněji ovdověla, navíc plynule přešla od oranžových barev k rychlejšímu výtahu k moci, který nabízí Babišova zdviž. Prošel jsem si se zájmem pohnutý životopis té (všeho?) schopné dámy. My, co jsme tu dobu žili, víme, že dostat se v pětadvaceti na komunistické federální ministerstvo vnitra, to nebyla ani tenkrát žádná brnkačka. Soudružka rozvědčice byla jistě dobře prověřená a tak můžeme klidně spát, nad světem našich dětí bdí komunistická rozvědka.

Škoda, že už to neproberu s Karlem. Znal dobře své pappenheimské, zejména ty oranžové. Když to dá dohromady rodina Novákova s vdovou Radmilou, možná našim dětem zbydou jenom oči pro pláč.

Na závěr ještě dodám smutný fakt. Všechny politické subjekty z Prahy 10 měly možnost popovídat si se svými voliči veřejně. Odpovídat na jejich otázky. Čas si na své voliče našla jenom koalice Vlasta, TOP 09, Svobodní a Desítka pro domácí. Ostatní se do vršovického divadélka nedostali, voliči jim za to nestáli.

Jenom pro ilustraci:

1.jpg

2.jpg

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora