Ulička Václava Havla…

pondělí 27. říjen 2014 10:24

Brno jsem si v minulosti párkrát dost poctivě prošel, zašel i do legendární „Husy“ na zajímavá představení. Tentokrát bylo jenom krátkou zastávkou na delší cestě, ale prošel jsem se zase rád.

 

 

 

Chtěl jsem zase zajít na legendární Zelňák, přesněji tedy Zelný trh, ale ten mne letos zklamal, je celý rozkopaný. A tak jsem se prošel k muzeu a legendárnímu divadlu a dokonce i našel Uličku Václava Havla. Líbil se mi od začátku i ten název. Žádná ulice, ale ulička.

Jak je mým dobrým zvykem, trochu jsem zabloudil, pravicově a nohy mne donesly až ke krásné katedrále Petra a Pavla a jejímu okolí. A tam jsem byl potěšený až nečekaně. Citáty z komunisty zakázaných básníků mi trochu připomněly křížovou cestu, snad i proto, že vedly ke krásnému pomníku obětí krvavých režimů. Našel jsem ho kousek od katedrály a svou poetickou důstojností mne doslova dostal. Netuším, zda je jediný v Brně, ale je opravdu důstojný, dojemný i krásný. Děkuji.

Potom jsem sešel po krásných terasách od Petrova a hledal příjemnou občerstvovnu a spojení na autobus ze Zvonařky.  Došel jsem a nezabloudil, navíc jsem odjížděl s příjemnými pocity. Brno je město útulné a ta starší přisprostlá anekdota o něm je pomluva. A má milou Uličku Václava Havla.

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora