S ANO k lepším zítřkům

čtvrtek 27. listopad 2014 16:54

Nešel jsem na tu schůzi, ale měl jsem možnost ji sledovat v přímém přenosu. Byla to skvělá, spíše fraškovitá podívaná. Ustavující schůze nově zvoleného zastupitelstva v Praze 10.

Pokusím se o jisté subjektivní zhodnocení toho pimprlového divadla. Už i proto, že jsem kdysi v takových divadlech i vystupoval. Kdykoliv je rozhodnuto o veřejném hlasování,  je jasné, že je předem dohodnuté složení a je nutné, aby hlasující byli pod kontrolou. Tady ve veřejném hlasování prošla parta až neuvěřitelně různorodá. Stručně řečeno, ze hry byly vyřazeny dva silné kluby. Koalice Vlasta, jejíž šéfka, pí. Chmelová, dostala ze všech kandidátů největší počet hlasů. No a druhý klub TOP 09. Každý z těchto klubů má osm zastupitelů a tak si lehko spočítáte, že při 24 souhlasných hlasech pro současnou radnici hlasovali všichni ostatní. Zelení, komunisté, všichni.

Pro mne vrcholem frašky bylo, když se hlasovalo pro uvolněnou předsedkyni kontrolní komise. ANO všude hlásá, že kontrolní komisi by měla vést opozice. Z hlasování je doložitelné, že soudružka Čunátová není v opozici, ale komunisté ve všech hlasováních drželi basu s novým vedením. Což ostatně na této radnici dělají trvale. Za placené kontrolní trafiky.  Přesto „demokraté“ z ANO paní Chmelovou za předsedkyni kontrolního výboru nechtěli. Proč asi?

Viděl jsem i sympatické momenty. Třeba když p. Richter navrhl neplaceného předsedu finančního výboru. S tím souhlasím rád, ale stejně tak je zbytečné platit předsedu kontrolního výboru, zejména v městské části, která s placenými předsedy těchto výborů prošustrovala 100 milionů.

Trochu nechápu roli paní senátorky Cabrnochové. Zelené jsem léta volil, ale pokud provozují takovou politiku jako tady, děkuji, nemusím. Paní senátorka navrhla dokonce placeného předsedu výboru pro životní prostředí. Se zatajeným dechem jsem čekal, na koho ta placená trafika vyjde. Pochopitelně na zelené. V úvodu jsem psal, že jsem absolvoval několik ustavujících zasedání a vím, že to nikdy nebylo jednoduché. Ale pokud vím, tolik pokrytectví a falše jsem nepotkal.

Když jsem slyšel, že budou jen dva místostarostové, říkal jsem si: fajn. Je dobře, že nezvyšují počty placených funkcionářů. Ale ouha- krom toho budou další tři uvolnění radní, takže zbude placená trafika i na bývalého starostu Zoufalíka. Placené předsedy komisí a výborů už jsem ani nepočítal. Jenom žasl. Proč třeba musí mít v Praze 10 sportovní komise placeného předsedu, to opravdu netuším.

Shrňme si tu pohádku o demokracii, milé děti. Druhý a třetí nejsilnější volební subjekt byl odkázán do tvrdé opozice, bez jediné trafiky. Ty naopak zbyly na všechny dvou a trojčlenné volební subjekty, které řekly svým veřejným hlasováním ano ANO. Občané to ze svých daní rádi zaplatí. I tak vypadá demokracie, řízená kovanými rozvědčíky. Být mladší, zvážím emigraci

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora