Názory odjinud

čtvrtek 9. duben 2015 12:00

Občas říkám, s jistou nadsázkou,že fungujeme jako malá mezinárodní mafie. Myslím mé spolužáky ze střední vojenské školy, kterou jsme obsolvovali v padesátých létech. Nebudu reagovat na možné idiotské výpady některých charakterových a intelektuálních defektů v diskusi.  

 

Je pravda, že řada z nás sloužila komunistům, ale je také pravda, že mnozí z nás utekli na západ a žijí tam spokojený a úspěšný život. Ti, kteří byli aktivní letci dodnes mají soukromé stroje, někdy i firmy, někteří z nich mají za sebou život opravdu dobrodružný. Máme vlastní internetové stránky, víme o sobě, scházíme se občas. Šéf našich stránek, Milan, mi poslal k nahlédnutí článek našeho dávného spolužáka Jardy Milka, který žije v kanadském Montrealu. Věřím, že neporuším kodex blogu, když tady kamarádův článek zveřejním. Nebudu mu korigovat některé jazykové drobnosti. Na to jak dlouho žije mimo, píše slušným jazykem. Ta Kremnica nás dobře vychovala.

 

 

Nestačím se divit té protiamerické kampani v Česku Nebyl jsem v prognosťáku ale myslím si o tom všem že to k ničemu dobrému nevede. Jako kdyby nikdy sovětská okupace neexistovala.

S oficielní podporou Ukrajině, se obrovsky rozjela desinformační kampaň proti USA. Nejen od FSB(KGB) ale i od českých zapšklých komunistů, které už Lenin označil za  užitečné idioty. Články mají dost společného. Především jsou nepodepsané a když podepsané jsou, tak se jejich autora nedopátráš. Pravda se zkresluje a USA se špiní, Jako by nás Rusko nikdy neokupovalo. Můj názor je, že si Rusko připravuje vpád a zabrání nejen Abcházie a Krymu, ale celé Gruzie, Ukrajiny a hlavně Estonska. Samozřejmě to zdůvodní, že Amerika chtěla zahájit proti nim válku. To ostaně tvrdí už hezkou chvíli. Bude to tak zv. preventivní útok, o kterém se bude prohlašovat, že zabránil 3 svět. válce. Nepotřebují, aby se jim do toho NATO pletlo, to neudělá zřejmě nic, a vědí, že to musí udělat za Obamy. S novým presidentem by to tak jednoduché neměli.  No a USA a Kanada má při tom hodně starostí s válkou proti ISIS. Jak to že jim Rusko nepomáhá? Za svou vládu Putin modernizoval a zvýšil náklady na armádu 30 krát.  Za Obamovy vlády zkrouhli armádu na úroveň před druhou svět válkou a Obama vyházel všechny vysoké důstojníky, kteří s ním nesouhlasili. Tak kdo se vlastně na tu válku připravuje? ¨Tolik idiotin, jaké se objevují na netu, je až k nevíře.

Všechny konspirativní teorie (USA nikdy nepřistála na měsíci, dvojčata v N.Y. si shodili sami , americká kavalerie jede obsazovat ruské hranice, americká loď prchla s hrůzou před ruskou ponorkou, americká letadlová loď byla naprosto ochromena tajnou ruskou zbraní na letadle, no teď to německé letadlo sestřelené USA radarem...a nesčetně mnoho dalších nesmyslů) mají dvě věci společné:

1, Protiamerická desinformace dělaná perfektně FSB a před tím KGB natolik dobře, že tomu obrovské množství lidí podlehne. Čili je dobré se nejdříve ptát, komu takový článek, nebo teorie slouží? No a k tomu připočítej pár užitečných idiotů, jak ríkal Lenin, kteří to budou ochotně rozšiřovat a přesvědčovat ostatní. Na příklad web Zvědavce, který vydává Zwara, komunistický agent, který byl nasazen a působil zde v Kanadě. Povídalo se to mezi kamarády  Snažil se zde ideologicky působit, ale češi se mu vyhýbali. Po rozpadu komunismu se vrátil a rozšiřuje svoje bludy nadále. Jsem přesvědčen, že pracuje jako agent dodnes. Zajímalo by mě, kdo ten jeho web financuje.

2. Slabinou těchto zpráv je: "Odhalení super tajné zprávy" a neuvěřitelné množství zkorumpovaných lidí. V mnoha případech, třeba dvojčat v NY je i několik tisíc, a teď s německým letadlem klidně stovka, jestli ne více. Všichni by museli být takoví křiváci, že by se z nich nikdo neozval s výrobou neexistujících důkazů. Komise, co to vyšetřuje jsou deítky lidí. Desítky odborníků a svědků, proti jednomu idiotickému pisálkovi, třeba ze Zvědavce, Parlamentních Listů a pod. Je dobré si zjistit, kdo takové zprávy zveřejňuje a odkud je bere. Před chvílí jsem otevřel překlad do češtiny z ruštiny!!! proslovu Reagana. Kde je originál přepisu a video záznam toho proslovu? To se nedovíš...alespoň z té zprávy a překladu ne. Jedna z desinformací třeba tvrdí že se Reagan domluvil s Gorbačeven že bude zrušená Waršavská smlouva a NATO. Sovětský svaz to dodržel, ale Amerika ne. Opět nesmysl. Waršavská smlouva se rozpadla a Reagan nikdy nic takového nejen neřekl, ale ani nemohl bez dohody s členskýmy státy říct. Všechny tyto nesmysly a desinformace a konspirační teorie také mají společného jmenovatele. Nějak poškodit reputaci USA. Žádná se netýká Ruska. To je i statisticky nemožné.

Tak že to jsou zase moje názory.

Cheers Jarda

 

Nějaká disidenská, ruská webová stránka přímo ukazuje, jak ruská propaganda pracuje. Stojí to za to se mrknout a zopakovat si trochu ruštiny, i když na ty obrázky ji moc potřeba není.. Je tam i to jak u nás v Motrealu vykolejil a bouchnul vlak se vydává za boj na Ukrajině.

 

http://www.shram.kiev.ua/euromaydan/info-war.shtml

 


Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora