Ej od Vyškova…

pondělí 6. říjen 2008 09:49

         Já vím, že od Buchlova, Tam jsme se původně měli sejít. Ale Morava je krásná snad všude. Nakonec padla volba na útulný Vyškov.  

           V okolí najdete líbezný (nebo líbeznou?) Luleč. Olšany Bolka Polívky, ale také Dědice, údajné rodiště velkého syna dělnické třídy, Klementa Gottwalda. A tak vám nebudu komentovat jednotlivé fotografie.  Patrně znáte. Pokud ne, zajeďte. Ale povím vám půvabný vyškovský příběh, který mi kdysi vyprávěl mladší příbuzný, původem odtamtud.

         Žil byl prý ve Vyškově opilec. Ještě v hlubokém socialismu, celkem neškodný, tichý, tolerovaný. Čas od času ovšem překročil svou míru a to potom seděl v hospodě a plakal. A vykřikoval: já to zavinil. Místní už věděli co bude, objednali mu ještě pití a on, s pláčem vyprávěl svůj příběh. Jako mladík našel někde stejně mladého Gottwalda, opilého namol, ležel v mraze. A opilec ho odnesl do tepla a vlastně zachránil. Když příběh dovyprávěl, opilec se prý hořce rozplakal a prosil za odpuštění, že on to komunistické dopuštění vlastně zavinil. Jak jsem koupil tak prodávám. Pro pobavení. A pro připomenutí pár fotografií.

1.jpg

2.jpg

I zajímavé přírodní krásy jsme potkali.

4.jpg

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.jpg

 

  

 

 

 

 

 

3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.jpg

7.jpg

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora