Sbohem a šáteček?

úterý 16. červen 2009 08:29

         Tak to snad zatím ne, leda by tak rozhodl osud a zbavil mne možnosti psát. Jinak si na cestách krásnou přírodou budu promýšlet zajímavá témata, zavrhovat jedny, oprašovat druhé. 

          Nedávno jsem o tom zrovna někam psal, že pro mne je smyslem blogu otevírat témata z různých a neotřelých úhlů pohledů, přicházet třeba i s kontroverzním, ale originálním nápadem. Pokud jde o délku textů, už někdy před rokem jsem se sám se sebou usnesl na textech kratších. Ve věku internetové vzdělanosti se každý může všechno naťukat, vytáhnout, zjistit. Lepší se mi zdá jenom připomenout třeba málo známé souvislosti, vztahy, oživit základní fakta. Kdo má hlubší zájem, půjde dál, pro jiné postačí připomenutí některých údajů. Říkám tomu historické klipy, baví mne to asi nejvíc a v poznámkách mám několik témat.        

   Aktuální komentáře pomalu opouštím. Ty o tuposti konkrétních politiků jsem nepsal nikdy, jsou to takové ty prvoplánově karmové. Když někdo napíše s pěti hrubkama, že ten či onen je vůl, úspěch má zaručený. Lovci karem to vědí, znají i různé úhybné manévry jak přečůrat systém, aby byli v čele žebříčku. Já asi před čtrnácti dny pochopil, kde se ten žebříček dá najít, přesněji objevil jsem to zcela náhodně. Zjistil, že na čelných místech jsou i ti, které snad ani neznám a nikdy jsem je nečetl, čímž je nehodnotím. Já si držím trvale zlatý oslův střed a až sbalím lázeňský šáteček, snad tam na mne zase zbude místo.        

   No a zbývají texty příležitostné, většinou jisté imprese, ovlivněné třeba poslechem muziky, zřídka už divadlem, spíš filmem, knihou. Potěšitelné je, když jsem s někým vyladěný na podobné vlně, občas nějakou četbu doporučím, jindy je mi doporučena. Přijde mi, že v tom obecně atomizovaném světě tady existuje jistá komunita, neformální, ale už trochu propojená, nenápadně. To je rovněž příjemné, včetně ohlasů jak z ciziny, tak třeba okruhu přátel naší rodné vísky. Je daleko víc zkušeností příjemných. Příliš už nesleduji diskuse a tak netuším přesně, zda se podařilo eliminovat zamindrákované hulváty, typické pro internetový svět. (Ostatně nejen pro něj, anonymita je asi droga.) Zdá se mi, že řídnou, ale mohu se mýlit. Určitě se v lázních k počítadlu dostanu, možná se i pohádám, pochválím. Takže: nashledanou a šáteček…         

Josef Hejna

Poslední články autora

Josef Hejna

Josef Hejna

co přinese život...

Rozostřené oko důchodcovo... Mám také blog na http://josefhejna.blog.idnes.cz/

REPUTACE AUTORA:
0,00 (VIP)

Tipy autora